W Pogoni za Karpiem cz.2. już w piątek Wielka Premiera
Dodane przez Pawel dnia Grudzień 06 2011 17:32:05Już od piątku 9 grudnia wielka premiera filmu "W Pogoni za Karpiem" z Pawłem Szewcem cz.2. Również od piątku do niedzieli potrwa promocja dzięki której osoby zamawiające film w tym czasie otrzymają go w atrakcyjnie niższej cenie. Film można zamawiać na stronie firmy Natural Bait www.naturalbait.eu lub na stronie producenta www.wpogonizakarpiem.pl Serdecznie zapraszamy do oglądania filmu i pisania recenzji na jego temat.


Rozszerzona zawartość newsaJuż od piątku 9 grudnia wielka premiera filmu W Pogoni za Karpiem z Pawłem Szewcem cz.2. Jak wcześniej informowaliśmy zdjęcia do tej części filmu realizowano od 19 sierpnia tego roku na jednej z „dzikich” glinianek w województwie Wielkopolskim.
Autorem scenariusza jest znany polski polski karpiarz – Paweł Szewc, właściciel jednej z firm karpiowych jak również autor książki „Nowoczesne Wędkarstwo Karpiowe”. Odpowiedzialną osobą za realizację filmu jest Adrian Śmigiel, osoba związana również z wędkarstwem karpiowych oraz ze środowiskiem polskich mediów.
Jak informuje nas producent, jest to pierwszy polski film karpiowy zrealizowany na akwenie Polskiego Związku Wędkarskiego pod ich patronatem. Należy tutaj zdementować pomówienia, że PZW nie jest zainteresowany współpracą z karpiarzami, jak również realizacją filmów.
„Film pełen akcji, napięcia i dramaturgii jednocześnie, tak można określić najnowszą produkcję. W filmie nie zabraknie znakomitej muzyki, dobrych zdjęć, animacji 3D, podwodnych ujęć oraz komentarza. Duże ryby złowione na dzikiej wodzie, to największe atuty naszego nowego wydawnictwa. W filmie zobaczycie wiele nowych pomysłów na uskutecznienie waszych połowów. Uważam, że to wydawnictwo będzie jednym z lepszych propozycji filmowych na sezon 2012.- pisze Adrian Śmigiel
W Filmie zobaczymy:


Karpiowanie to wielkie wyzwanie. Łowiąc coraz dłużej i doskonaląc swoje techniki połowu, stawiamy na swojej drodze coraz trudniejsze zadania. Na początku karpiowej przygody każdy hol dostarczał nam adrenaliny. Po każdym trzęsły nam się ręce, a my nie mogliśmy założyć kolejnej przynęty na włos. Ten czas przeminął. Teraz nie wystarcza nam zwykłe złowienie karpia, polegające na zarzuceniu wędki i bezproblemowym wyholowaniu zdobyczy. Zaczynamy szukać czegoś więcej. Czas pierwszej ekscytacji mija, ale adrenalina może powrócić. Pod warunkiem jednak, że poszukamy dla siebie nowego, bardzo trudnego wyzwania. Możemy to przeżyć wybierając trudne akweny, pełne zatopionych drzew i krzaków.

Tam ,gdzie praktycznie każdy hol kończy się parkowaniem ryby w zaczepach.
Tam, gdzie jesteś zdany na żywioł wody.
Tam, gdzie czujesz jak bardzo boli kolejna zerwana ryba.
Tam, gdzie jesteś sam na sam, ty i tajemnicza bestia, która tylko czeka na Twój najmniejszy błąd.
Tam, gdzie wiesz, że są wielkie potwory, które potrafią spełnić Twoje marzenie.
I wreszcie Tam, gdzie jesteś najszczęśliwszym łowcą na świecie. Kiedy wreszcie wygrasz z bestią, która przez tyle czasu doprowadzała Cię do białej gorączki. I nie ma nic piękniejszego niż radość ze zwycięstwa oraz oddanie się pasji z całą swoją charyzmą.


Któż z Was nie lubi prawdziwych wyzwań podczas zasiadek karpiowych?
Czy wielką przyjemnością byłoby za każdym razem wyholowanie karpia i, to tego, rekordowego?
Jaka przyjemność byłaby z naszego hobby, gdybyśmy za każdym razem holowali ponad trzydziestokilogramowego karpia, robili fotkę i wypuszczali, by za kolejną godzinę holować rybę podobnej wielkości?
Może, na początku, nawet ten fakt by nas cieszył, ale co by było po 10 zasiadce?


Z pewnością to, że znudzilibyśmy się łowieniem, skoro wiemy że i tak połowimy. Wniosek jest taki, że łowimy bo karpiowanie to wielka niewiadoma. Nigdy nie wiemy co nas spotka nad wodą. Każda zasiadka może być tą jedyną, wymarzoną, którą będziemy pamiętać przez całe nasze życie. Może się zdarzyć też tak, że o naszej zasiadce chcemy jak najszybciej zapomnieć. To wszystko sprawia, że za każdym razem chcemy jechać na zasiadkę, ponieważ nigdy nie wiadomo co nas spotka. Czy wreszcie uda nam się upolować tę największą zdobycz pływającą w naszym akwenie, czy też zaliczymy sporą porażkę?

Dlatego też, wraz z grupą filmową, postanowiliśmy nakręcić film. Realizowany w bardzo trudnych warunkach do holu. W wodzie, gdzie występuje niezliczona ilość podwodnych zaczepów w postaci drzew, kołków, krzaków, starych kładek, metalowych konstrukcji oraz roślinności podwodnej. Położyliśmy nacisk na dynamikę filmu oraz łowienia w ekstremalnie trudnych warunkach. Dzięki temu w filmie będzie sporo akcji i adrenaliny. Po każdym braniu 95% ryb ląduje w krzakach i z tym trzeba sobie poradzić. Akcja podczas holu zatem będzie odbywać się na wodzie, zarówno w dzień jak i w nocy. Zobaczymy jak należy sobie radzić pośród zatopionych drzew. W jaki sposób ułatwić sobie hol dzięki zastosowaniu różnego sprzętu. Zobaczymy także konstrukcję zestawu, który znacznie zwiększa nasze szanse na udany hol karpia. Sposób pokazania zestawu i brania karpia z pewnością was zaskoczy, gdyż pokażemy to jako pierwsi. Szczegółów nie podam bo nie będzie niespodzianki.

W filmie zobaczymy jak rozpoznać wodę, podczas pierwszej wizyty. Gdzie szukać karpi oraz karpiowych miejscówek. Zobaczymy w jaki sposób można przygotować łowisko przed łowieniem, czym nęcić, w jakich ilościach i oczywiście gdzie. Będzie można podejrzeć jakie znaczenie, w stosunku do wyników połowu, ma ta pierwsza faza, przygotowania łowiska,. Zobaczycie w jaki sposób można, a nawet trzeba, przechytrzyć karpie na różnego rodzaju dnie. W tym celu pokażemy różne rodzaje kamuflażu całych zestawów i omówimy specjalistyczne ciężarki karpiowe.
Haczyki to również bardzo ważny element zestawu, który w trudnych warunkach powinien spełniać podwójne zadanie. Przedstawimy zatem kilka ich podstawowych modeli.

Zanęta, podczas każdej wyprawy, to jeden z najważniejszych czynników przytrzymujących rybę w łowisku, jak i wydłużającym czas żerowania karpi. Dlatego zdradzimy w jaki sposób, domowym sposobem, można wykonać pastę pelletową. Nie zwykłą wykonaną z pelletu, a taką, która zawiera w sobie znacznie więcej wartości odżywczych. Pokażemy też w jaki sposób i czym nęcić, jeśli nasze przynęty to bałwanki lub podwójne kulki. Ale przede wszystkim zobaczymy nurkowanie i sposoby jak można ulepszyć każdą ze swoich zasiadek.

Właściwie na tym można byłoby zakończyć opowieść o tym, co znajdzie się w filmie, jednak to z pewnością nie wszystko. Zobaczycie także gliniankę PZW w której łowiliśmy z marszu, bez wcześniejszego nęcenia.
Co jeszcze znajduje się w filmie to już musicie zobaczyć sami. Z pewnością czeka tam na Was wiele niespodzianek. Nie zabraknie dobrych zdjęć filmowych, dobrej muzyki i wysokiej jakości obrazu, a także dużych karpi.
Spotkacie także Wodnika Szuwarka, choć on z tego faktu nie był zadowolony więc, cicho sza!
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części filmu W Pogoni za Karpiem z Pawłem Szewcem i pisania komentarzy już po jego obejrzeniu. Zapraszamy także do wypowiedzi, na jakich wodach chcielibyście nas zobaczyć w kolejnej części filmu.

Myślicie, że to koniec? Mylicie się!!! Na święta przygotujemy dla Was w Internecie specjalne artykuły poświęcone, w całości, drugiej części filmu. Zobaczycie także szereg humorystycznych scenek filmowych nakręconych specjalnie dla Was oraz tych, które były zupełnym przypadkiem. Na pewno będzie wesoło. Dodamy także kilka niewykorzystanych urywków z filmu w których znajdziecie wiele cennych porad.

Jeszcze raz zapraszamy do wyprawy, wraz z nami, ,,W Pogoni za Karpiem’’ w części drugiej i, na pewno, nie ostatniej!


Sponsorem filmu jest sklep wędkarski CARPSHOP Dawid Patlewicz – www.carpshop.pl,
Współpraca medialna : www.carppassion.eu, www.carpplanet.eu, www.pzw.org.pl, www.markoz.pl, www.wedkarstwosportowe.tv, www.naturalbait.eu

Producentem wykonawczym jest firma AS PRO MEDIA – www.aspromedia.info

Film powstał przy współpracy z firmą Natural Bait www.naturalbait.eu

Podziękowania dla Pawła Michalczaka, za udostępnienie przyczepki podłodziowej oraz boksu dachowego.

Film zakupić można na stronie www.wpogonizakarpiem.pl lub www.naturalbait.eu
GALERIA Z PLANU ZDJĘCIOWEGO


Adrian Śmigiel