Kolejne zawody z cyklu CDB Tour 2009
Dodane przez Pawel dnia Czerwiec 06 2009 19:00:33


Wszystko zaczęło się w bardzo ciepły, pogodny, wtorkowy dzień 26.05.2009r., organizator – Prezes Koła PZW Lewin Brzeski (Stanisław Starzec) wraz z sklepem wędkarskim BIG CARP z Opola (Leszek Pastwa )- otworzył imprezę częstując wszystkich pieczonymi prosiakami. Organizatorzy przedstawili porządek zawodów na kolejne dni i przypomnieli o zasadzie fair-play. W myśl regulaminu dzień ten poświęcony był na integrację zawodników oraz dobrą zabawę, i tak też było.


Rozszerzona zawartość newsa


Wszystko zaczęło się w bardzo ciepły, pogodny, wtorkowy dzień 26.05.2009r., organizator – Prezes Koła PZW Lewin Brzeski (Stanisław Starzec) wraz z sklepem wędkarskim BIG CARP z Opola (Leszek Pastwa )- otworzył imprezę częstując wszystkich pieczonymi prosiakami. Organizatorzy przedstawili porządek zawodów na kolejne dni i przypomnieli o zasadzie fair-play. W myśl regulaminu dzień ten poświęcony był na integrację zawodników oraz dobrą zabawę, i tak też było. W dniu następnym, kiedy pogoda zmieniła się diametralnie, odbył się pokaz produktów karpiowych firmy Carp Devil Baits, następnie zawodnicy rozlosowali miejsca i rozjechali się na swoje stanowiska. W godzinach 11.00-15.00 drużyny miały czas na sondowanie, znaczenie miejsc oraz nęcenie. Zawody właściwe rozpoczęły się o 15.00 .Już w środę Kol.J.Trzmielewski i Kol. A.Augustyniak, reprezentujący sekcję karpiową Stowarzyszenia Sportowego „FENIKS” przy PGE Elektrownia Opole S.A, złowili, jako pierwsi i jedyni w tym dniu, w okolicach godz. 19.00 karpia o wadze 3,25 kg. Czwartek okazał się dla karpiarzy bardziej pomyślny. Już około godz. 4.00 drużyna- Kol. R. Jasiński i Kol. L. Maj (Lewin Brzeski) wyłowiła amura ważącego 5,8kg, a następnie o godz. 13.10 karpia o wadze 5,75 kg. Dzień jednak zakończył duet: Kol. P.Bernacki i Kol.A.Andreasik (Lewin Brzeski ), który złapał amura ważącego 12,85 kg o godz. 22.20, i za ten piękny okaz P.Bernacki, który to wyciągnął amura, otrzymał okazały puchar za największą „rybę zawodów”. Puchar został wręczony, jak i ufundowany, przez Panią Annę Twardowską- Burmistrz Lewina Brzeskiego, która była gościem maratonu.
Piątek był kolejnym dniem zmagań z rybą, już o 1.00 R.Jasiński i L.Maj zasygnalizowali sąsiadom branie, a „zdobyczą” okazał się amur o wadze 10,95 kg. Para P.Bernacki i A.Andreasik odpowiedziała kolejnym braniem i kolejną rybą-karpiem ważącym 4,05kg, złowionym ok. godz. 4.30. Wydawało się, iż rywalizacja rozgrywać się będzie już tylko między tymi dwoma drużynami, a jednak w wędkarstwie nic nie jest pewne do samego końca zawodów i być może to jest w tym najpiękniejsze, bo wszystko rozstrzygnąć się może nawet w ostatnich minutach. Tak więc, jeszcze w piątek, ok. 23.00 drużyna w składzie: Kol. J.Wojsa i Kol. D.Mirek (Kolonowskie) złowiła karpia ważącego 8,05 kg i była to ostatnia ryba zawodów BIG CARP Lewin Brzeski.

Uroczyste wręczenie nagród, które ufundowali organizatorzy i firma Carp Devil Baits, odbyło się o godz. 12.00 w sobotę 30.05.2009r. Liderem maratonu został duet R.Jasiński i L.Maj, którzy złapali łącznie 22,5 kg ryby. Miejsce drugie zajęła drużyna: P.Bernacki i A.Andreasik z wagą 16,85 kg, na pozycji trzeciej – J.Wojsa i D. Mirek z 8,05 kg, i miejsce czwarte reprezentanci stowarzyszenia „Feniks”- J. Trzmielewski i A.Augustyniak, którzy złowili 3,25 kg.

Mimo niezwykle zmiennej pogody i trudnych warunków atmosferycznych karpiarze pozostawali w dobrych humorach przez cały czas trwania zawodów nie tracąc nadziei na konkretne „branie”. Uczestnicy pochodzili z różnych zakątków Polski, choć przeważało Opole i okolice. Prócz zawodników z samego Opola, pozostali uczestnicy reprezentowali: Kolonowskie, Częstochowę, Grodków, Głębocko, Poznań, Tułowice, Wrocław, Niemodlin, Lewin Brzeski, Mąkoszyce, Strzelce Opolskie, Pruszków, Popielów, Polską Nowa Wieś, Nysę, Otmuchów, Chróścinę, Kietrz, Chróścice, Dąbrowę Niemodlińską, oraz Knurów.